Безбар’єрні спортивні заходи: аудіогіди, звукові сигнали, перекладачі жестовою мовою
Спортивні заходи можуть мати різноманітні елементи, щоб створити емоційну атмосферу та забезпечити комфорт усім учасникам.
Аудіовізуальне обладнання
Багато спортивних заходів використовують великі екрани чи відеотабло, щоб показувати найважливіші моменти гри або події. Для людей з порушеннями зору можна забезпечити аудіовізуальні описи або коментарі через аудіогіди чи системи функціонального звукового опису.
Підсвітка та звукові сигнали
Яскрава підсвітка проходів, підлоги, арен може допомогти людям з порушеннями зору або слуху орієнтуватися у просторі. Звукові сигнали, такі як свистки або дзвінки, також можуть використовуватися для вказівок або сигналізації певних подій.
Безбар’єрний доступ
Важливо забезпечити наявність інфраструктури, яка дає змогу людям з інвалідністю вільно переміщатися та перебувати на спортивних локаціях. Це можуть бути пандуси, підйомники та спеціальні місця для крісел колісних на трибунах.
Окремі вхід і вихід
Необхідно забезпечити окремі вхід і вихід для людей з інвалідністю, батьків з дітьми, людей старшого віку. На стадіонах збираються дуже багато глядачів, які за короткий час перед початком події приходять і одразу ж після неї виходять з локації. Тому дуже важливо організувати безперешкодний та безпечний рух, подалі від основного натовпу людей.
Перекладачі жестовою мовою та субтитри
Людям з порушеннями слуху можуть бути надані послуги перекладачів жестовою мовою, які допоможуть їм отримувати необхідну інформацію про подію, якщо захід передбачає аудіосупровід (коментування гри).
Інформаційні табло та оголошення
Важливо мати чітку інформацію про подію. Актуальні дані про результати, розклади можна передавати через великі інформаційні табло або екрани. Вони мають розташовуватися на видному місці та бути доступними для всіх учасників. Для людей з порушеннями зору можна використовувати аудіооголошення.
* На основі Гайду безбар’єрних подій, створеного у межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів»
Матеріали статті подані в рамках поширення програми "Без бар'єрів", джерело: «Довідник безбар’єрності»