A A A K K K
людям із порушенням зору
Комунальне некомерційне підприємство "Центр первинної медико-санітарної допомоги" Вишгородської міської ради

Попередження пожеж, загибелі та травмування на них

Дата: 07.03.2024 12:30
Кількість переглядів: 74

Ілюстрація до статті про пожежну небезпеку та запобігання пожеж

КНП "Центр первинної медико-санітарної допомоги" Вишгородської міської ради нагадує: пожежі можуть спричинити непередбачувані наслідки, знищити цінні речі та, що найгірше, призвести до втрати життя.

Головними причинами виникнення пожеж на підприємствах є:

– несправність опалювальних систем, порушення правил їх експлуатації;

– несправність, перевантаження або неправильний монтаж електроустановок і мереж, що призводить до підвищеного нагрівання або короткого замикання, іскріння;

– несправність електрообладнання, електроприладів, продовження експлуатації при несправності;

– самозагоряння горючих речовин при неправильному зберіганні або через незнання їхньої пожежної небезпеки;

– розряди статичної і атмосферної електрики у разі неправильного виконання заземлень і блискавковідводів;

– куріння в пожежонебезпечних зонах.

При виникненні пожежі в будь-якому місці виробничої будівлі, споруди або територій підприємства повинна забезпечуватися безпека людей.

 

Зверніть увагу: в приватній власності та у природі, згідно сумної статистики, переважна більшість пожеж формується через людей.

Для того, щоб запобігти формуванню вогнища загоряння, необхідно дотримуватися кількох простих правил поведінки.

1. Не підпалювати суху траву! Крім небезпеки неконтрольованого поширення вогню, випалювання знищує верхній родючий шар грунту, вбиває тварин і птахів, знищує їх природний ареал проживання, забруднює повітря токсичними газоподібними продуктами горіння. Неконтрольований підпал трави в комплексі з сильним вітром може стати причиною масштабної катастрофи, яка загрожуватиме не тільки природі, а й людям.

2. Для дотримання техніки безпеки заборонено брати в ліс горючі речовини і рідини. Залишені в лісі осколки скла або посуд можуть стати причиною формування надзвичайної ситуації - сонячні промені можуть бути сфокусовані на сухій траві або хвої, приводячи до загоряння

3. У сухий сезон пожеж заборонено користуватися в лісі відкритими джерелами вогню!

4. Водіям автотранспортних засобів забороняється:

- в'їжджати в ліс на несправних автомобілях;

- заправляти їх в зелених масивах;

- курити або розводити полум'я в безпосередній близькості від авто;

- залишати в лісі ганчір'я, ганчірки, папір або сміття, просочені паливно-мастильними матеріалами.

 

🔥 У разі виявлення пожежі (ознак горіння) на підприємстві кожний працівник зобов'язаний:

- негайно повідомити про це пожежно-рятувальну службу (номер телефону для виклику - 101). При цьому необхідно назвати точну адресу, кількість поверхів, місце виникнення пожежі, наявність людей, а також своє прізвище;

- вжити (по можливості) заходів щодо евакуації людей, гасіння пожежі з використанням наявних вогнегасників та інших засобів пожежогасіння;

- повідомити про виникнення пожежі керівника об’єкту;

- перевірити та впевнитись, що пожежно-рятувальну службу викликано (продублювати повідомлення про пожежу);

- за потреби - викликати медичну та інші служби;

- припинити всі роботи, які не пов'язані з ліквідацією пожежі;

 

Запобігання пожежі на підприємстві – це комплекс організаційних заходів і технічних засобів, спрямованих на виключення можливості виникнення пожежі.

Першим важливим кроком до запобігання пожежам є належна освіта та навчання. Спільнота повинна бути свідомою про можливі ризики та знати, як діяти в разі виникнення пожежі. Організація навчальних заходів та тренінгів допоможе зрозуміти, як правильно використовувати пожежні засоби, як діяти при евакуації та як уникнути ситуацій, що можуть спричинити пожежу.

Установка пожежних тривожних систем та детекторів диму є важливою складовою запобіжних заходів. Ці системи негайно сповіщають про виникнення пожежі, дозволяючи вчасно вжити заходів для її припинення та евакуації. Також важливо планувати евакуаційні шляхи та місця збору для забезпечення безпеки всіх присутніх. Регулярна перевірка та обслуговування пожежних засобів також є необхідною практикою.

Багато пожеж виникають через недбале ставлення до легкозаймистих речовин. Важливо правильно зберігати та обробляти такі матеріали, дотримуючись встановлених норм та правил безпеки. Використання безпечних методів обробки та зберігання гарантує уникнення небезпеки виникнення пожеж.

Електричні системи можуть бути джерелом пожеж через несправність, перевантаження або коротке замикання. Регулярна перевірка електропроводки та приладів допоможе виявити можливі проблеми та уникнути небезпеки. Також важливо уникати перевантаження електричних систем та використовувати електроприлади згідно з їх призначенням.

Використання відкритого вогню, такого як барбекю або вогнище, пов'язано з певними ризиками. Важливо дотримуватись встановлених правил та обмежень щодо використання відкритого вогню, особливо в умовах підвищеної пожежної небезпеки.

Правильна вентиляція та системи відведення диму є важливими для запобігання пожежам, особливо у виробничих приміщеннях та будівлях. Вони допомагають уникнути накопичення шкідливих речовин та зменшують ризик виникнення пожежі. Регулярна перевірка та обслуговування цих систем є обов'язковою.

У виробничих умовах пожежі можуть мати серйозні наслідки, включаючи знищення обладнання та виробництва. Використання вогнегасників та засобів пожежогасіння, а також дотримання встановлених процедур безпеки, допоможе уникнути подібних ситуацій.

Запобігання пожежам є важливою складовою безпеки та збереження майна.

Запам'ятайте, що пожежу набагато легше запобігти, ніж ліквідувати її наслідки!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора