A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Комунальне некомерційне підприємство "Центр первинної медико-санітарної допомоги" Вишгородської міської ради

що потрібно знати про гепатит С?

Дата: 30.04.2021 13:07
Кількість переглядів: 521

Розповідаємо, що потрібно знати про гепатит С та маршрут пацієнта з підозрою на це захворювання

- Гепатит С - це захворювання, спричинене вірусом, який може передаватися через кров від однієї людини до іншої. Вірус гепатиту С передається через кров. Фактори ризику - коли кров інфікованої гепатитом С людини може потрапити в кровоносну систему іншої людини. Йдеться про переливання крові, хірургічне втручання, отримання медичної допомоги, де є контакт із кров’ю.

- Вакцини проти вірусного гепатиту С наразі не існує. Тому важливими є засоби профілактики:

- застосування бар’єрних контрацептивів;

- користування засобами разового (шприци, голки, крапельні системи, гінекологічні оглядові дзеркала тощо) та індивідуального (зубні щітки, леза для гоління, контактні лінзи) призначення;

- користування стерильним інструментарієм багаторазового призначення (манікюрний, стоматологічний, хірургічний, лабораторний, інструмент для пірсингу, татуажу тощо).

- Інкубаційний період гепатиту С становить від двох тижнів до шести місяців. Після початкового інфікування приблизно у 80% людей немає жодних симптомів. У людей з гострими симптомами можуть бути висока температура, втома, зниження апетиту, нудота, блювота, болі в ділянці живота, потемніння сечі, кал сірого кольору, болі в суглобах і жовтяниця (пожовтіння шкіри і білків очей).

- Якщо ви запідозрили у себе вище перераховані симптоми гепатиту С, або у вас був контакт з кров’ю чи біологічними рідинами іншої людини, зверніться до лікаря, з яким укладена декларація. Тестування швидкими тестами на вірусний гепатити С входить до безоплатного пакету медичних послуг на первинній ланці.

- За потреби сімейний лікар, терапевт чи педіатр ( з яким підписана декларація) призначить необхідні обстеження та випише направлення до профільного спеціаліста - лікаря-інфекціоніста чи гастроентеролога. Отримати консультацію безоплатно та пройти додаткові обстеження пацієнт зможете у закладі, який підписав з НСЗУ договір на амбулаторну допомогу та має потрібних фахівців. Лише фахівець може правильно визначити діагноз, ступінь пошкодження печінки й тяжкість перебігу, а відтак призначати лікування.

- Якщо з якихось медичних причин пацієнту потрібне лікування у стаціонарі, за направленням він отримає його безоплатно у тих закладах, які мають договір з НСЗУ на стаціонарну допомогу. Програма медичних гарантій покриває усі основні види медичної допомоги, яка потрібна пацієнту, незалежно від того з яким захворюванням чи скаргами він звертається до медичного закладу.

- Сьогодні існують ефективні ліки проти вірусного гепатиту С. І майже 90% пацієнтів, які отримують лікування, повністю одужує. Лікування із використанням сучасних противірусних препаратів прямої дії зазвичай легко переноситься та не призводить до серйозних побічних реакцій.

В Україні лікарські засоби для лікування вірусного гепатиту C закуповують за кошти державного бюджету централізовано за програмами Міністерства охорони здоров. Пацієнти отримують їх безоплатно. якщо мають призначену лікуючим лікарем схему лікування.

Возможно, это изображение (текст «кнп "цпмсд" вишгородськой мськой ради надаемо роз яснення: маршрут пацента 3 пдозрою на гепатит C»)

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора