A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Комунальне некомерційне підприємство "Центр первинної медико-санітарної допомоги" Вишгородської міської ради

Що потрібно знати про рекомендовані щеплення?

Дата: 30.04.2021 08:57
Кількість переглядів: 149

Що потрібно знати про рекомендовані щеплення?

Сьогодні нагадаємо про рекомендовані щеплення - які вони бувають та кому рекомендовані.

- Від вітряної віспи. Радять здоровим дітям, які досягли 12-місячного віку і не хворіли на вітряну віспу. А також дітям при вступі до дитячого закладу, які раніше не хворіли на вітряну віспу. Ще - працівникам охорони здоров’я та освіти, які мають високий ризик інфікування і не хворіли на вітряну віспу.

- Від гепатиту А. Радять зробити дорослим, робота яких пов’язана з громадським харчуванням, зі службами спеціального призначення, обслуговування водоочисних споруд та іншим. Також - особам, які мають ВІЛ або спілкувалися з хворим на гепатит А.

- Від гепатиту В. Актуальна для молодих людей віком 20-40 років, для тих дорослих, кому в дитинстві раніше не робили такого щеплення та хто є в групі ризику. Наприклад, медичні працівники, персонал служб соціального призначення, ВІЛ-інфіковані, хворі на хронічні та онкологічні захворювання з хронічною печінковою недостатністю, особи, які часто змінюють сексуальних партнерів та інші.

- Від пневмококової інфекції. Рекомендована і дітям, і дорослим для профілактики пневмококової інфекції. Дітям та особам похилого віку, які мешкають в інтернатах чи закритих колективах.

- Від менінгококової інфекції. Рекомендована дорослим та дітям для профілактики менінгококової інфекції.

- Від ротавірусної інфекції. Актуальна для дітей до року для профілактики гастроентеритів, що спричинені ротавірусом.

- Від папіломавірусної інфекції. Радять робити задля запобігання виникненню хвороб на кшталт раку шийки матки та інших захворювань, що спричиняються вірусом папіломи людини.

- Від грипу. Вакцинуватися потрібно усім, а особливо тим, хто ризикує захворіти на грип чи постраждати від його наслідків найбільше. А це - вагітні жінки на будь-якому місяці вагітності, діти до 5 років, літні люди 65+, люди з хронічними порушеннями здоров’я, медичні працівники.

Вакцинуватися рекомендованими вакцинами можна безоплатно в амбулаторії ЗПСМ, після медичного огляду (день в день) у свого сімейного лікаря .

Але власну вакцину необхідно купити в аптеці за власний кошт. Також потрібно пам’ятати про безпечну транспортацію вакцин із дотриманням холодового ланцюга.

Возможно, это изображение (один или несколько человек и текст)

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора