A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Комунальне некомерційне підприємство "Центр первинної медико-санітарної допомоги" Вишгородської міської ради

Чи потрібне хронічному хворому направлення до лікаря-спеціаліста, у якого пацієнт на обліку?

Дата: 28.08.2020 10:43
Кількість переглядів: 136

Чи потрібне хронічному хворому направлення до лікаря-спеціаліста, у якого пацієнт на обліку?

Із 1 квітня 2020 року електронне направлення – обов’язковий елемент маршруту пацієнта, який хоче отримати безоплатну медичну допомогу за Програмою медичних гарантій Як правило, е-направлення до вузьких фахівців виписує сімейний лікар, до якого пацієнт звертається зі скаргами. Саме лікар первинки визначає, який саме спеціаліст потрібен для подальшої діагностики та лікування.

До таких випадків належить і звернення пацієнта з хронічними хворобами до лікаря, в якого він уже перебуває на обліку. Про це йдеться в ст. 35 (2) “Основ законодавства України про охорону здоров’я” https://bit.ly/34dNfe4

Це означає, що такий пацієнт раніше вже отримав направлення до свого фахівця від лікаря первинки чи іншого лікаря, скористався ним і потрапив на облік. Тепер пацієнту треба періодично приходити саме до цього лікаря-спеціаліста. Аби він моніторив стан здоров’я пацієнта, призначав процедури, ліки тощо. У такій ситуації пацієнту достатньо лише попередньо записатися до лікаря, аби знати конкретний час візиту. Жодних направлень не потрібно, адже електронна система охорони здоров’я знає, що пацієнт лікується в цього лікаря, тому НСЗУ платить медичному закладу за надані послуги 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора