A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Комунальне некомерційне підприємство "Центр первинної медико-санітарної допомоги" Вишгородської міської ради

Чи можна вакцинувати дітей і дорослих під час пандемії COVID-19?

Дата: 10.08.2020 12:19
Кількість переглядів: 156

Чи можна вакцинувати дітей і дорослих під час пандемії COVID-19?

ВООЗ закликає не відмовлятися від планової вакцинації під час пандемії, адже це призведе до нових спалахів інфекційних хвороб. Щоб мати хороший захист від деяких захворювань, треба отримати декілька доз вакцини з певним інтервалом.

- В Україні щеплення за Національним календарем безоплатні для пацієнта. У Календар входять вакцини проти 10  інфекційних захворювань: туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, правця, кашлюку, кору, паротиту, краснухи, вірусного гепатиту В, гемофільної інфекції. Крім того, держава закуповує вакцину проти 11 хвороби – сказу.

- Вакцинація проти сказу не входить до календаря щеплень, але робиться за потребою у закладах, які надають спеціалізовану медичну допомогу. Вакцина БЦЖ робиться немовляті в пологовому будинку. Це також, гарантована безоплатна послуга.

-  Більшість щеплень роблять у дитинстві, але дорослим потрібна ревакцинація проти дифтерії та правця кожні 10 років.

-  Щеплення за Національним календарем можна отримати у лікаря, з яким підписана декларація. Вакцини за державний кошт є в комунальних, приватних закладах та лікарів-ФОП, які уклали договір із НСЗУ.

-  Якщо пацієнт бажає зробити щеплення вакциною певного виробника, яку держава не закуповує централізовано, тоді за її придбання в аптеці доведеться заплатити.

Перш ніж іти вакцинуватися, переконайтеся, що у вас і вашої дитини немає симптомів COVID-19, приходьте в медичний заклад лише у масці й не стійте в черзі близько до інших людей. А тут читайте наші загальні рекомендації щодо вакцинації дітей https://bit.ly/2PthKnH.

На изображении может находиться: текст


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора