A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Комунальне некомерційне підприємство "Центр первинної медико-санітарної допомоги" Вишгородської міської ради

Паліативна допомога

Дата: 03.08.2020 10:51
Кількість переглядів: 178

 

Паліативна допомога – це забезпечення максимально можливої якості життя пацієнтів з важкими невиліковними захворюваннями та членів їхніх родин. Такі хвороби, як правило, супроводжуються больовими синдромами та потребують кваліфікованої медичної допомоги – це онкологічні захворювання III-IV стадії, ВІЛ/СНІД, вроджені вади розвитку, серцево-судинні, неврологічні, респіраторні, атрофічно-дегенеративні та інші прогресуючі захворювання та посттравматичні стани, що не можуть бути вилікувані сучасними методами.
Паліативні послуги мають на меті полегшити страждання пацієнтів та членів їхніх родин, надати соціальну, моральну підтримку. Вони розпочинаються від моменту постановки діагнозу невиліковного прогресуючого захворювання і тривають до закінчення періоду скорботи родини https://bit.ly/2PdzZxq.

НСЗУ підписала договори про надання паліативної допомоги із 484 державними та 1 приватним медичними закладами. У 431 медзакладі можна отримати паліативну допомогу в стаціонарних умовах, 203 заклади законтрактовані на надання мобільної паліативної допомоги. На дашборді НСЗУ за посиланням https://bit.ly/3j2fmSy можна подивитися, де саме і яку паліативну допомогу надають заклади. Для цього оберіть сторінку “Карта надавачів медичних послуг з деталізацією за групами послуг”. На карті сірим кольором позначено лікарні, де надають стаціонарну паліативну медичну допомогу, зеленим - мобільну. А позначки з двома кольорами означають, що заклад має контракт з НСЗУ на надання і мобільної, і стаціонарної медичної допомоги.

Для пацієнта з обмеженим прогнозом тривалості життя це означає вибір. Перебувати або на лікарняному ліжку, або вдома з близькими людьми, а медичну допомогу їм надаватимуть мобільні бригади. У стаціонарі можна пройти терапію тривалістю 7-14 днів, а після цього за бажанням повернутися додому.

Пацієнт отримує безоплатно такі послуги з паліативної допомоги:
- лікування симптомів захворювання;
- ефективне знеболення;
- респіраторна (дихання) та нутрітивна (медичне харчування) підтримка;
- психологічна допомога;
- навчання родини та доглядачів особливостям догляду за людиною, запобіганню можливих ускладнень та дотриманню рекомендацій.
Повний перелік послуг читайте на сайті НСЗУ https://bit.ly/3gt7g3i. Для цього оберіть п.23 та п.24 розділ “Специфікація”.

Аби отримати паліативну допомогу безоплатно, пацієнт має звернутися до свого лікаря (сімейного або лікуючого), який за необхідності випише направлення на отримання мобільної чи стаціонарної допомоги.

На изображении может находиться: текст


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора