A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Комунальне некомерційне підприємство "Центр первинної медико-санітарної допомоги" Вишгородської районної ради

У яких випадках припиняється дія декларації❓

Дата: 27.07.2020 10:10
Кількість переглядів: 7

У яких випадках припиняється дія декларації❓

Коли ви підписуєте декларацію з лікарем, відвідувати його варто не лише зі скаргами на стан здоров’я, а й для профілактичних оглядів та консультацій. Проте декларація лишається чинною, незалежно від того, як часто ви буваєте в лікаря.

Є визначений перелік підстав припинення дії декларації.
1️⃣ Якщо пацієнт хоче змінити лікаря, він просто подає нову декларацію до нового фахівця. Стара декларація анулюється автоматично.
2️⃣ Також за бажанням пацієнта можна просто припинити дію декларації. Для цього треба подати заяву до НСЗУ про її припинення. Рекомендована форма заяви для припинення дії декларації про вибір лікаря, що надає первинну медичну допомогу, а також порядок процедури можна переглянути тут https://bit.ly/30Hftud.
3️⃣ Декларація припиняє діяти у разі ліквідації юридичної особи чи ФОП того закладу, в якому вона подана. Крім випадків перетворення юридичної особи: у такому разі декларація чинна та вважається поданою новій юридичній особі.
4️⃣ Коли лікар і медичний заклад припиняють трудові відносини, декларації, подані до цього лікаря у цьому закладі, припиняють діяти. Тож якщо ваш лікар звільнився, потрібно подати декларацію до іншого лікаря.
5️⃣ Має припинити дію декларація з лікарем, якому суд заборонив займатися медичною діяльністю.
6️⃣ Якщо пацієнт не виконує медичних приписів чи правил медичного закладу, лікар може відмовитися від його ведення, якщо це не загрожує життю пацієнта і здоров’ю населення. У такому разі заклад ініціює процедуру припинення декларації.
7️⃣ Декларація неповнолітнього пацієнта з педіатром припиняє діяти у день його 18-річчя, відтак слід підписати нову з терапевтом або сімейним лікарем.
8️⃣ Декларація анулюється в разі смерті лікаря або пацієнта.

Деталі щодо припинення дії декларацій можна дізнатися в наказі МОЗ https://bit.ly/30m5udE.
Нагадуємо, що обирати лікаря та підписувати декларацію можна необмежену кількість разів❗️
Ми вже пояснювали, у чому різниця між сімейним лікарем, терапевтом і педіатром та кого краще обрати для дитини https://bit.ly/2YFQl7w. Також рекомендуємо прочитати, які переваги отримує пацієнт, коли знаходить свого лікаря https://bit.ly/3jhWijd

На изображении может находиться: текст


« повернутися

gromada.online

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора